//STYPENDIA SPORTOWE PRZYZNANE

STYPENDIA SPORTOWE PRZYZNANE

Burmistrz Miasta Wojcieszów pan Sławomir Maciejczyk w roku 2018 przyznał stypendia sportowe dla zawodników za 2017 rok. Trzy nagrodzone osoby, mieszkańcy miasta Wojcieszów to :
1. Dominik Nowak- uczeń III klasy Technikum w Zespole Szkół Elektronicznych w Jeleniej Górze,
2. Grażyna Gajewska- uczennica Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wojcieszowie,
3. Paulina Wojtyna- uczennica VI klasy Szkoły Podstawowej w Wojcieszowie.
Wszyscy odnieśli wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym międzynarodowym i krajowym.
Dominik Nowak reprezentował nasze miasto w dyscyplinie Sporty Walki – Kickboxing.
Największy jego sukces to I Miejsce w Mistrzostwach Świata w Sportach Kickboxing. Oprócz tego II Miejsce w Mistrzostwach Polski K-1 Rules, I Miejsce w Otwartym Pucharze Polski WKA Kick Boxing w Świdnicy.
Grażyna Gajewska to wielokrotna uczestniczka olimpiad specjalnych w dziedzinie sportów zimowych- biegi narciarskie oraz w tenis stołowy. Zdobyła II miejsce w Światowych Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w narciarstwie biegowym w Austrii. Dodatkowo Grażynka zdobyła srebrny medal w kat. indywidualnej w biegu na 1000 m, złoty medal w sztafecie 4×500 m. Uczestniczyła w VIII Dolnośląskim Mityngu w Narciarstwie biegowym w Jakuszycach, gdzie zdobyła 2 złote medale w biegu na 500 i 1000 m. W IX Dolnośląskim Mityngu w Tenisie Stołowym w Bolesławcu wojcieszowska zawodniczka zdobyła złoty medal w grze pojedynczej.
Paulina Wojtyna zdobyła II Miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska a Akrobatyce Sportowej- Gimnastyka Artystyczna (skoki na trampolinie ścieżce).
Kolejne jej sukcesy to I Miejsce (indywidualne) w Finale Dolnośląskich Igrzysk Dzieci we Wrocławiu, III miejsce w klasie trzeciej dwójki dziewcząt we Wrocławiu- Dolnośląskie Dni z Akrobatyką Sportową i Gimnastyczną oraz I miejsce dwójki dziewcząt na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Akrobatyce Sportowej.

Otrzymane stypendium to uhonorowanie ciężkiej pracy każdego sportowca, związanej z codzienną motywacją do treningu, wolą walki oraz kształtowania właściwej postawy.
Składamy wielkie gratulacje, życzymy kolejnych sukcesów, a także reprezentowania naszego miasta na arenie krajowej i międzynarodowej.