//Dzień Strażaka

Dzień Strażaka

Z okazji Dnia Strażaka składamy serdeczne podziękowania druhnom i druhom Ochotniczej Straży Pożarnej za działalność ratowniczą i bezinteresowną służbę drugiemu człowiekowi.
Życzymy niewyczerpanej siły i mnóstwa wytrwałości, wyrozumiałości najbliższych oraz wiele satysfakcji z pracy i służby na rzecz społeczeństwa lokalnego. Pomimo stale wzrastającego zakresu zadań i obowiązków, życzymy także niezłomnej wiary w lepszą przyszłość. Niech pomyślność towarzyszy Wam każdego dnia.


W dniu 3 maja 2012 roku w ramach obchodów DNIA STRAŻAKA w Sanktuarium Matki Bożej Wojcieszowskiej w Wojcieszowie odbyła się uroczysta msza w intencji strażaków, którą odprawił Proboszcz Parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Wojcieszowie ks. Zygmunt Herbut.  W mszy uczestniczyły zaproszone jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Dziwiszowa, Gminy Świerzawa oraz członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wojcieszowie i mieszkańcy Miasta Wojcieszów. Po mszy nastąpiło poświęcenie samochodów strażackich.


Zarząd OSP Wojcieszów


Więcej >>>


 Z okazji „Dnia Strażaka” Burmistrz Miasta Wojcieszów przekazał OSP w Wojcieszowie dwie motopompy pożarnicze. Zakup motopomp został w połowie   sfinansowany przez  Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w ramach konkursu „Poprawa bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim”. Wcześniej został zakończony również I etap modernizacji strażnicy OSP w ramach którego przebudowano część socjalną, przedsionek oraz świetlicę w budynku strażnicy.