//Etnocentrum

Etnocentrum

Szanowni Państwo,
Miasto Krosno realizuje projekt pn. „Modernizacja zabytkowego dworca PKP na potrzeby funkcjonowania ETNOCENTRUM Ziemi Krośnieńskiej”, w ramach którego powstaje miejsce spotkań z kulturą i tradycją regionu; miejsce w którym młode pokolenie może czerpać z doświadczeń starszego. Będzie to także miejsce, w którym nowoczesne technologie służą przybliżeniu tradycyjnego rzemiosła, kultury, kuchni i in.
Chcąc zachęcić dzieci do współtworzenia tego miejsca, organizujemy ogólnopolski konkurs plastyczny, w ramach którego powstanie gra planszowa oparta na legendach regionu. Konkurs stanie się też okazją do poznania tradycji naszego miasta i regionu. Główną nagroda w konkursie jest pobyt „all inclusive” 5- osobowej rodziny w Krośnie, w dniach otwarcia Etnocentrum.

Prosiłbym Państwa o przekazanie informacji o konkursie podległym szkołom, ośrodkom kultury, organizacjom turystycznym czy środowiskom twórczym.

Szczegóły, w tym regulamin, karta zgłoszeniowa oraz streszczenie legend, na których należy oprzeć grę, dostępne są na stronie internetowej: http://www.krosno.pl/pl/aktualnosci/art7438,wlasna-gra-planszowa-nam-to-gra-rozpoczynamy-ogolnopolski-konkurs-plastyczny.html

Szczegóły projektu dostępne są na stronie: www.krosno.pl/etnocentrum

Pozdrawiam,
Michał Żelechowski

————————————————————-

Wydział Promocji i Turystyki
Urząd Miasta Krosna
Staszica 2, 38-400 Krosno