//Konkurs grantowy

Konkurs grantowy

plakat2016a.jpg

Regulamin >>>

Konkurs grantowy „Działaj Lokalnie” wspierający lokalne inicjatywy ogłoszony
 


Stowarzyszenie Kaczawskie  – Lokalna Organizacja Grantowa


ogłasza konkurs grantowy


w ramach Programu   „Działaj Lokalnie V”


 


 


 


 


 


 


 

dla organizacji pozarządowych, instytucji publicznych oraz grup nieformalnych działających na terenie Partnerstwa Kaczawskiego, tzn. na terenie gmin do 20 tys. mieszkańców: Bolków, Jeżów Sudecki, Krotoszyce, Męcinka, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Świerzawa, Wojcieszów, Złotoryja – gmina Wiejska.


Celem Programu „Działaj Lokalnie V” jest wsparcie w budowaniu aktywnych społeczności lokalnych, w których mieszkańcy wspólnie definiują problemy, starają się im przeciwdziałać bądź łagodzić ich skutki. Cel ten będzie realizowany poprzez lokalny konkurs grantowy na terenie Partnerstwa Kaczawskiego. Program oferuje wsparcie finansowe w ramach konkursu na dotacje w takich dziedzinach, jak:  • edukacja;
  • sprawy społeczne np. wzmacnianie i rozwój samoorganizacji obywatelskiej;
  • kultura np. budowanie poczucia tożsamości lokalnej mieszkańców; odtwarzanie dziedzictwa kulturowego i tym podobne;
  • rozwój lokalny.

„Działaj Lokalnie” to Program Polsko –Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany od 2000 roku przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Poprzez przyznawanie dotacji w otwartych konkursach grantowych pomaga w budowaniu aktywnych społeczności lokalnych, w których mieszkańcy wspólnie definiują własne problemy i starają się im przeciwdziałać bądź łagodzić ich skutki.


Dzięki tej inicjatywie, prowadzonej przez Stowarzyszenie Kaczawskie w Mściwojowie, przy współudziale wszystkich partnerów Partnerstwa Kaczawskiego, otrzymujecie Państwo możliwość uzyskania dofinansowania przeznaczonego na realizację waszych pomysłów służących rozwiązaniu lokalnych problemów i trudności.


O dotację mogą ubiegać się organizacje nie nastawione na zysk:


     organizacje pozarządowe mające status fundacji lub stowarzyszenia zarejestrowanego w KRS,


     lokalne instytucje publiczne posiadające osobowość prawną (szkoły, domy kultury, biblioteki, kluby sportowe, etc.)


     oraz grupy nieformalne, w których imieniu wniosek złoży organizacja lub instytucja posiadająca osobowość prawną.


 


Ważne informacje:


Kwoty dotacji: maksymalnie 6.000 zł


Planowana liczba dotacji: min. 10


Pula na dotacje: 37.000


Termin złożenia wniosku: 23-02-2007, w siedzibie Stowarzyszenia Kaczawskiego


Czas realizacji projektów: od 1 kwietnia do 30 września 2007


Konsultacje udzielane będą w: w siedzibie LOG pod nr tel. 076/8728334, 663733843


Wszystkich zainteresowanych udziałem w projekcie „Działaj Lokalnie” informujemy, że regulamin konkursu oraz wniosek o dofinansowanie jest do pobrania z naszej strony oraz ze stron naszych samorządowych partnerów.


Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie/szkolenie z konsultantami Stowarzyszenia Kaczawskiego, które będą odbywały się w kolejnych gminach naszego Partnerstwa. Informacje dotyczące spotkań i całego programu będziecie mogli Państwo znaleźć na samorządowych stronach internetowych, ogłoszeniach w lokalnych instytucjach, plakatach oraz telefonicznie. Zachęcamy do bliższego spotkania i uczestnictwa w programie.


Koordynatorem projektu jest Gabriela Męczyńska, która udzielać będzie wszelkich informacji na temat konkursu.Stowarzyszenie Kaczawskie


59-407 Mściwojów 20


tel. 076/8728334, kom. 0663733843


e-mail: kaczawy.sekretariat@op.pl


www.kaczawskie.eko.org.pl