//Potrzeba 20 000 zł, aby uratować lokalne działanie. Ruszyła zbiórka. #dzialanieniewygasa

Potrzeba 20 000 zł, aby uratować lokalne działanie. Ruszyła zbiórka. #dzialanieniewygasa

Czas trwania zbiórki: 10 grudnia 2020 – 10 stycznia 2021

Kwota do zebrania: 20 000 zł

Link do zbiórki: wspieram.to/dzialanieniewygasa

W naszej Krainie tylko wulkany są wygasłe! Program Działaj Lokalnie, dzięki któremu co roku realizowane jest kilkanaście lokalnych projektów z obszaru 16 gmin, po raz pierwszy może się nie odbyć. Stowarzyszenie Kaczawskie, odpowiedzialne za jego przebieg, uruchomiło zbiórkę na wspieram.to. Jej cel to 20 000 zł. Tylko razem możemy zapewnić wsparcie dla inicjatyw w regionie.

Stowarzyszenie Kaczawskie od 18 lat dba o rozwój Krainy Wygasłych Wulkanów. Non-profit zrzesza ludzi, biznes i samorząd lokalny wokół Gór i Pogórza Kaczawskiego. Ma jasny cel – chce, żeby Karina Wygasłych Wulkanów stale się rozwijała i była znana nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Dba o to, żeby aktywni mieszkańcy znajdowali wsparcie i finansowanie dla swoich inicjatyw. Umożliwia to między innymi Program „Działaj Lokalnie”, współfinansowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, który w Krainie Wygasłych Wulkanów realizowany jest od 13 lat!

Dotychczas wkład własny wymagany przez Program „Działaj Lokalnie” –  ok. 28 000 zł rocznie – pochodził z odpłatnej statutowej działalności edukacyjnej Stowarzyszenia Kaczawskiego. Niestety pandemia i związane z nią obostrzenia wstrzymały działania Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej. Efektem tego była całkowita utrata źródła przychodów przez Stowarzyszenie.

Stowarzyszenie nie utraciło jednak zapału do działania. Wierzy, że Program „Działaj Lokalnie” nie będzie musiał zmienić swojego kształtu. Jedynym rozwiązaniem jest połączenie sił i wspólne uzbieranie brakującej kwoty wkładu własnego – 20 000 zł. Sposobem na to jest internetowa zbiórka, która ruszyła 10 grudnia i zakończy się 10 stycznia.

Losy Programu „Działaj Lokalnie” są w naszych rękach. Pokażmy, że w Krainie Wygasłych Wulkanów działanie nie wygasa!

Osoba do kontaktu: Julia Jankowska, Stowarzyszenie Kaczawskie,

julia@kaczawskie.pl, +48 730 663 611