//Przyjdź na konsultacje ZUS do urzędu – 24 listopada

Przyjdź na konsultacje ZUS do urzędu – 24 listopada

Przyjdź na konsultacje ZUS do urzędu – 24 listopada

Jeśli masz pytania dotyczące warunków do przyznania emerytury, opłacania składek na ubezpieczenia społeczne czy prowadzenia działalności gospodarczej zgłoś się do mobilnego punktu konsultacyjnego ZUS. 24 listopada w godz. od 9:00 do 13:00 w Urzędzie Miasta Wojcieszów będzie można skorzystać z porad doradców z ZUS.

Od października obowiązuje niższy wiek emerytalny – dla kobiet 60 lat, dla mężczyzn 65. W związku z tym, w ZUS powołano specjalnych doradców, którzy pomagają klientom w sprawach emerytury. 24 listopada będą oni dostępni dla mieszkańców Wojcieszowa w siedzibie Urzędu Miasta. Doradcy wyjaśnią zasady przyznawania emerytury, poinformują o niezbędnych dokumentach, które należy złożyć wraz z wnioskiem emerytalnym oraz wyliczą prognozowaną emeryturę. Doradcy pomogą również skompletować i wypełnić wniosek o emeryturę.

Z porad ZUS w siedzibie Urzędu Miasta mogą również skorzystać sami przedsiębiorcy i ubezpieczeni. W mobilnym punkcie konsultacyjnym wszyscy zainteresowani założą przy tej okazji własne konto na Platformie Usług Elektronicznych. Dzięki niemu, można mieć dostęp do danych zapisanych w ZUS w dowolnym momencie, również w domu, przez Internet.

Ważne! Na spotkanie z doradcą z ZUS w sprawie przejścia na emeryturę warto zabrać następujące dokumenty:
– dowód osobisty
– dokumenty potwierdzające zatrudnienie i wynagrodzenia potrzebne do skompletowania wniosku o emeryturę (np. świadectwa pracy, zaświadczenia o zatrudnieniu, książeczki wojskowe, akta urodzenia dzieci)
-decyzja o kapitale początkowym
– informacje o stanie konta osoby ubezpieczonej
– obecny stan środków na rachunku w OFE.

Termin i miejsce konsultacji ZUS:
24 listopada 2017 r. w godz. 9:00 – 13:00 Urząd Miasta Wojcieszów, ul. Pocztowa 1 – pokój nr 1 (parter).

Emilia Nowakowska
Koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji
Oddziału ZUS w Legnic