//Przyznano stypendia sportowe na 2021 rok

Przyznano stypendia sportowe na 2021 rok

Stypendia sportowe są przyznawane na podstawie Uchwały Rady Miasta Wojcieszów dla mieszkańców Gminy Wojcieszów za wysokie wyniki sportowe uzyskane w dyscyplinach mających znaczenie dla Gminy Wojcieszów.

Gmina Wojcieszów w roku 2021 na wypłatę stypendiów sportowych przeznaczyła 6.000 zł. dla następujących stypendystów:

Karolina Chudzikiewicz – uprawia dyscyplinę sportową – narciarstwo biegowe. Zajęła VI miejsce na XXVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach zimowych ,,Śląskie 2020’’, w kategorii SPRINT C- juniorka młodsza w narciarstwie klasycznym – Biegi.

Małgorzata Ludwicka – zawodniczka klubu sportowego ,,PROMYK’’- uprawia dyscyplinę sportową – narciarstwo biegowe. Zajęła I miejsce na dystansie 500 m oraz I miejsce na dystansie 1000 m na X Ogólnopolskich Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych – Zakopane. Zawodniczka została, także powołana do Kadry Polski na Ogólnoświatowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych, które odbędą się w dniach 22-28.01.2022 r. w Rosji.

Wiktoria Muszalska – Malec– zawodniczka Złotoryjskiego Towarzystwa Akrobatycznego ‘’AURUM’’ – uprawia akrobatykę sportową. Zajęła II miejsce w kategorii 13-19 lat – na Mistrzostwach Dolnego śląska w akrobatyce sportowej, skokach na trampolinie i ścieżce – Świdnica, VI miejsce w konkurencji dwójki kobiet w kategorii 11-16 na Mistrzostwach Polski Seniorów w akrobatyce sportowej – Chorzów, VI miejsce dwójki kobiet w kategorii 11-16 lat na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w akrobatyce sportowej – Zielona góra.

Paulina Wojtyna– zawodniczka Złotoryjskiego Towarzystwa Akrobatycznego ‘’AURUM’’ – uprawia akrobatykę sportową. Zajęła I miejsce w kategorii 12-18 lat – na Mistrzostwach Dolnego śląska w akrobatyce sportowej, skokach na trampolinie i ścieżce – Świdnica, V miejsce w konkurencji dwójki kobiet w kategorii 11-16 na Mistrzostwach Polski Seniorów w akrobatyce sportowej – Chorzów.

Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w 2021 roku!