//#SZCZEPIMYSIĘ REJESTRACJA tylko dla osób powyżej 80 roku życia

#SZCZEPIMYSIĘ REJESTRACJA tylko dla osób powyżej 80 roku życia

Szczepienie przeciw COVID-19 dla seniorów

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Złotoryi gorąco zachęca do udziału     w Narodowym Programie Szczepień oraz rejestracji na szczepienia przeciwko COVID-19. Szczepienia są darmowe i w pełni dobrowolne dla każdego obywatela. Od tego, jak wielu z nas się zaszczepi, zależy bezpieczeństwo nas samych, naszych rodzin i naszych najbliższych.

Zgodnie z informacjami opublikowanymi na rządowej stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie 15 stycznia br. rusza rejestracja na szczepienia dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. Natomiast 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów.

 

Jak możesz się zarejestrować na szczepienie?

 

  1. Rejestracja telefoniczna

Aby zapisać się na szczepienie drogą telefoniczną, należy zadzwonić pod numer 989. Bezpłatna infolinia działająca pod tym numerem pracuje całodobowo. Aby zapisać się na szczepienie, trzeba podać imię i nazwisko, numer PESEL oraz numer kontaktowy. Konsultant, z którym się połączysz, zaproponuje najbliższy możliwy termin szczepienia w najbliższym punkcie szczepień. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

 

  1. Rejestracja elektroniczna

Na szczepienie przeciw COVID-19 można zapisać się także przez Internet. Aby to zrobić, należy wejść na stronę internetową pacjent.gov.pl i zalogować się na swoje konto (aby to zrobić, trzeba mieć Profil Zaufany). System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

 

  1. Rejestracja w punkcie szczepień

Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień – skontaktuj się z nim.       W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.

 

Sprawdź, gdzie jest Twój punkt szczepień. Punkty szczepień w powiecie złotoryjskim:

– Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej – Przychodnia Rejonowa w Złotoryi ul. Kwiska 1, tel. 76-8781922,

– Wojewódzki Szpital Psychiatryczny w Złotoryi ul. Szpitalna 9, tel. 76-8779300,

– Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia Rejonowa w Świerzawie  ul. Lipowa 3, tel. 75-3067084,   

– Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia Rejonowa w Wojcieszowie ul. B. Chrobrego 79,       75-7512238,

– Gminny Zespół Zakładów Opieki Podstawowej w Złotoryi Poradnia lekarza POZ w Wilkowie ul. J. Kochanowskiego 3, 76-8783321,

– Gminny Ośrodek Zdrowia w Zagrodnie, Zagrodno 56A, tel. 76-8773329,

– Praktyka Ogólnolekarska lek. Barbara Kołodziej w Zagrodnie, Zagrodno 62A, tel. 76-877-38-82,

– Gminny Zespół Zakładów Opieki Podstawowej w Pielgrzymce, Pielgrzymka 109F,  tel. 508250866.

 

Mapa z lokalizacjami punktów szczepień w całym kraju dostępna jest pod adresem:

Mapa punktów szczepień – Szczepienie przeciwko COVID-19 – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

 

Transport pacjentów na szczepienia

W celu ułatwienia dotarcia do punktów szczepień gminy zobowiązane są do zapewnienia bezpłatnego dojazdu dla pacjentów. Natomiast dla osób niesamodzielnych lub    z niepełnosprawnościami mają być zagwarantowane szczepienia prowadzone przez zespoły mobilne (w szczególności w miejscu zamieszkania/ pobytu pacjenta, któremu stan zdrowia uniemożliwia samodzielne dotarcie do punktu szczepień).

 

Chcesz wiedzieć więcej na temat szczepień?

Zachęcamy do czerpania wiedzy na temat szczepień przeciw COVID-19 tylko z rzetelnych     i wiarygodnych źródeł. Takim źródłem jest strona gov.pl/szczepimysie, gdzie znajdują się sprawdzone informacje na temat szczepionki i Narodowego Programu Szczepień.

Ważnym źródłem wiedzy jest także bezpłatna, całodobowa infolinia Narodowego Programu Szczepień, dostępna pod numerem 989.