//Uwarunkowania prowadzenia gospodarstwa agroturystycznego

Uwarunkowania prowadzenia gospodarstwa agroturystycznego

Szanowni Państwo,

Informuję że 10 maja (piątek) w siedzibie PZDR Świdnica przy ul. Wałbrzyskiej 25/27 (w małej sali konferencyjnej na I piętrze lub dużej Sali B – w zależności od liczby zgłoszeń) odbędzie się szkolenie pt. „Uwarunkowania prowadzenia gospodarstwa agroturystycznego”.
Nie mam jeszcze ostatecznego programu szkolenia ze względów niezależnych ode mnie. Na szkoleniu na pewno będą podjęte tematy takie jak:
• Zwolnienia podatkowe dla rolników – czyli kto może prowadzić agroturystykę bez rejestrowania działalności gospodarczej i opłacania podatku dochodowego
• Uwarunkowania sanitarne w agroturystyce – jeżeli Stacja Sanitarna wyrazi taka chęć (wysłałam pismo w tej sprawie, na razie nie ma odpowiedzi)
• Obowiązki kwaterodawców, takie jak prowadzenie dziennej ewidencji sprzedaży, prowadzenia kasy fiskalnej (po przekroczeniu limitu), bezpieczeństwo danych osobowych, itp.
• Definicja imprezy turystycznej
• Chciałabym wprowadzić też część warsztatową np. z zakresu tworzenia stron internetowych na Facebook-u, ale nie nam osoby która w tym czasie mogłaby je przeprowadzić.
Jeżeli macie Państwo propozycję zajęć lub znacie osoby które by się podjęły tematu Facebook-a czy marketingu w internecie (może ktoś z Państwa???, ewentualnie inny temat – pożądany przez kwaterodawców????) – proszę o kontakt.
Zgłoszenia udziału w szkoleniu proszę przesłać sms-em na nr 609 657 199 lub na maila: agnieszka.kowalczuk@dodr.pl
GMINY, CENTRA KULTURY, LGD I INNE STOWARZYSZENIA BARDZO PROSZĘ O UDOSTĘPNIANIE INFORMACJI O SZKOLENIU NA SWOICH STRONACH INTERNETOWYCH.
Szkolenie oczywiście jest bezpłatne. Nie przewiduję obiadu dla Państwa . Jednak przy dużej liczbie chętnych osób na szkolenie rozważę możliwość zamówienia dodatkowo płatnych obiadów (proszę o informację zwrotną).
Pozdrawiam serdecznie i Życzę wszystkim miłego długiego weekendu!!!!!
Agnieszka Kowalczuk-Misek
z-ca kierownika Działu Rozwoju Obszarów Wiejskich
DODR z siedzibą we Wrocławiu
Tel. 609 657 199, 74 852 20 21 wew. 170