//Wojcieszów w finale kamapanii

Wojcieszów w finale kamapanii

           Właśnie zakończyła się piąta edycja kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Ministra Sportu, największego tego typu przedsięwzięcia w Polsce. Docelowym odbiorcą kampanii są dzieci ze szkół podstawowych    i gimnazjaliści.

          Zachować trzeźwy umysł to sprostać wymaganiom, ale też i wysiłkowi, jaki musimy włożyć, by osiągnąć cel.


Trzeźwy znaczy świeży i otwarty umysł na świat i na własne porażki; to uśmiech na co dzień i plany na przyszłość; to małe klęski, z którymi musimy się zmagać i radość z tego, że się jest.


Gmina Wojcieszów była także piąty raz uczestnikiem kampanii. W tym roku wśród nagrodzonych w konkursach rozpisanych w ramach kampanii znaleźli się również młodzi ludzie z naszego miasta: Klaudia Bogucka, Marcel Nalewajek, Olga Miciak, Sebastian Łabędzki, Michał Stanisławski, Elena Nalewajek, Magdalena Staszkiewicz, klasa IIa  i VIb ze Szkoły Podstawowej, klasa IIb i IIIb z Gimnazjum.


Ponadto w tym roku, w uznaniu zaangażowania naszego miasta                                    w promowaniu sportu, na ponad 900 gmin uczestniczący w kampanii, otrzymaliśmy jako jedna z 7 nagrodzonych gmin komplety strojów piłkarskich.


Komplety składają się z 2 zestawów zawierających 12 koszulek wraz ze spodenkami, nagolennikami i getrami w tonacji biało-niebieskiej i niebiesko-białej oraz 2 strojów dla bramkarza i piłki Team Geist FIFA firmy Adidas (model używany podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej  w Niemczech).


                19 września br. w Centrum Olimpijskim w Warszawie, podczas uroczystości finałowej nagroda została odebrana przez Włodzimierza Ziemniak Burmistrza Miasta, Robert Firlej Radnego Rady Miasta oraz Helenę Borowiecką Pełnomocnika Burmistrza Miasta ds. rozwiązywania problemów alkoholowych.


Uroczystą galę laureatów prowadził Maciej Kurzajewski – prezenter sportowy TVP                            a wręczenia nagród dokonał Prezes Zarządu Stowarzyszenia Producentów i Dziennikarzy Radiowych Piotr Adamski,. Honorowymi gośćmi byli: Cezary Grzanka – Ministerstwo Sportu RP,  Andrzej Wiśniewski – Ministerstwo Edukacji Narodowej RP.


Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” towarzyszą sportowcy, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Adam Małysz, Rafał Kubacki, Robert Korzeniowski, Katarzyna Skowrońska, Maciej Żurawski, Małgorzata Dydek, Robert Sycz, Tomasz Kucharski chętnie opowiadają o tym, jak dochodzili do sukcesów i sportowej sławy. Przede wszystkim jednak przekonują, że trud, praca i pokonywanie własnych słabości jest jedyną drogą do sukcesów.


I tak Mistrzem Sportu  w ubiegłym roku był Jerzy Dudek natomiast w tym rok był to Marek Kamiński, który jako pierwszy człowiek na świcie wraz z 15 letnim,  niepełnosprawnym Jaśkiem Melą dotarł na oba bieguny Ziemi    o własnych siłach, bez pomocy z zewnątrz, w ciągu jednego roku. Marek Kamiński jest również założycielem fundacji „Marek Kamiński Foundation”, która ma na celu między innymi organizowanie pomocy dla dzieci ze szczególnym uwzględnieniem dzieci z domów dziecka, z rodzin zagrożonych oraz dzieci niepełnosprawnych, a także cierpiących na szczególnie uciążliwe lub nieuleczalne choroby. 


Miejskiej Komisji ds. rozwiązywania problemów alkoholowych, Harcerskiej Drużynie Środowiskowej „Słoneczni”, Dyrekcji Zespołu Szkół w Wojcieszowie, nauczycielom, Klubowi Sportowemu „Orzeł”, Rewirowi Dzielnicowych w Wojcieszowie serdeczne podziękowania za pomoc w realizacji kampanii. Należy podkreślić, że starania wszystkich przyczyniły się do wspólnego sukcesu i zasługują na uznanie i szacunek.


To niezwykle ważne, żeby młodzież miała dobrych, życiowych przewodników.


 


Pełnomocnik Burmistrza Miasta                    Burmistrz Miasta Wojcieszów


ds. rozwiązywania
problemów alkoholowych


 


 


Robert Firlej i Helena Borowiecka wśród laureatów.


 Marek Kamiński – polarnik


 Burmistrz Miasta Włodzimierz Ziemniak, Marek Kamiński, Robert Firlej, Helena Borowiecka


  


Helena Borowiecka, Maciej Kurzajewski, Robert Firlej


 


————–


Publikacja: S.R