//Z życia szkoły

Z  ŻYCIA SZKOŁY …

Kolejne miesiące już za nami. W tym czasie:

·         przeprowadziliśmy próbny egzamin gimnazjalny z języka angielskiego w klasach 3 gimnazjum

·         uczniowie klas III szkoły podstawowej uczestniczyli w spotkaniu z  Lilianną Bardijewską – autorką słuchowisk radiowych i książek dla dzieci  – zorganizowanym przez p. Elżbietę Truszkowską w Bibliotece Miejskiej

·         wsparliśmy harcerzy i zuchów w akcji „Znicz”

·         dzieci i młodzież brały udział w międzynarodowych konkursach „Oxford” z języka angielskiego i matematyki

·         udało się nam zorganizować trzy wyjazdy dla uczniów Zespołu Szkół na basen do Jawora,  dzięki wstawiennictwu w Radzie Powiatu p. Iwony Siwińskiej (pobyt na basenie był bezpłatny),

·         wyjeżdżaliśmy do Jeleniogórskiego Centrum Kultury na spektakle teatralne

·         klasy II i III kształcenia zintegrowanego brały udział w Stypendiadzie Wczesnoszkolnej, sprawdzając swoje umiejętności czytelnicze, matematyczne i plastyczne.

Jeszcze w grudniu planujemy wyjazd do Muzeum Narodowego we Wrocławiu oraz pierwszy udział uczniów klas 3 gimnazjum w sesji Rady Miasta Wojcieszów.

Mamy kolejne osiągnięcia, którymi warto się pochwalić. Do etapu powiatowego zakwalifikowali się: w konkursie interdyscyplinarnym „Zdolny Ślązaczek” – Agata Nakoneczna i Igor Haczkowski; w konkursie „Zdolny Ślązak Gimnazjalista” w części humanistycznej – Monika Cich oraz w części przyrodniczej – Marta Kałuzińska i Małgorzata Rzegocka. Poza tym w konkursie plastycznym  „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” zorganizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Legnicy zostały  wyróżnione i nagrodzone: Kaja Miśkiewicz i Wiktoria Szampera – uczennice kl. II. Naszym ogromnym sukcesem jest również zdobycie przez uczennice gimnazjum I miejsca w etapach gminnym i powiatowym Turnieju Piłki Siatkowej  i III miejsce w podstrefie.

Informujemy również, iż na terenie szkoły trwają remonty ogrodzenia oraz akcja upiększania terenu wokół budynku zainicjowana przez grupę nauczycieli.

Zapraszamy gorąco do udziału w Kiermaszu Świątecznym dnia 18 grudnia 2008 roku od 16.30 do 19.00. W trakcie imprezy będzie możliwość zakupu ozdób bożonarodzeniowych, posmakowania wyśmienitych wypieków rodziców wspierających nasze działanie. Całość wzbogaci występ uczniów klas IV a, IV b i III a  przygotowany pod kierunkiem p. Małgorzaty Godyń we współpracy z Izabellą Siwiak.

Dyrekcja Zespołu Szkół
                                         w Wojcieszowie